Zľava!

AKCIA! Ochutnávkový set 5×0,33 + degustačný pohár

9.9010.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

Balíček obsahuje Svetlú 11, naše najpredávanejšie pivo a špeciály – Polotmavé, IPA, Stout, Pšeničné + krígeľ s logom Maravar

Kategórií: Katalógové číslo: 8588009488309 Značky:

Popis

Potešte srdce milovníka piva skvelým ochutnavkovým balíčkom Maravar, ktorý vyčarí úsmev na tvári. Maravar – ochutnávkový set piva obsahuje 5 klenotov z nášho domáceho pivovaru, ktorý je situovaný v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci. Ochutnávkový set piva Maravar skrýva kvasinkovú Svetlú jedenástku, ktorá je najpredávanejším a najobľúbenejším kúskom z našej produkcie, či polotmavú dvanástku. Tú dopĺňajú špeciály z našej ponuky (Polotmavé, IPA, stout, pšeničné). Potešte svoje zmysly aj Originálnou pivnou kozmetikou z Maravaru.

Ochutnávkový set obsahuje:

  • 5 kusov pív Maravar v sklenenej fľaši 0,33l
  • degustačný krígeľ s logom Maravar
  • voliteľný – kartónik s uškom

 

Maravar – ochutnávkový set piva je postavený na našich originálnych zlatistých mokoch, ktoré pre vás varíme v rámci projektu Maravar sídliacom v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci.

Jeho súčasťou je veľmi populárna IPA (India pale ale), ktorá sa podobá vrchne kvaseným typom Pale Ale. Základom úspechu je dodržať pri varení tri dôležité špecifiká. Ide o výraznejšiu, no nie chuťovo vyrušujúcu horkosť, vyššie množstvo alkoholu, ktoré dosiahneme vyšším extraktom a dry hopping metóda pre dostatočné dochmelenie. Pripravte na sa množstvo arómy a zaujímavých vôní. Po ochutnaní vám v ústach horká chuť doslova exploduje.

Aj v našich končinách sa v poslednom období teší nevídanej obľube pivo Stout. Ten môžeme značiť za praženého, čierneho čokoládového či kávového krásavca nevídanej sily. Je známy svojou tmavou farbou, ktorú skvele dopĺňa hustá krémová pena. V našom prípade ide konkrétne o Dry Stout 12, pri ktorom sa môžete stretnúť aj s pomenovaním irish stout. Už z názvu je vám jasné, kde má svoju domovinu. Očakávajte o čosi suchšiu chuť, no objavia sa aj chute po pražení či kávové tóny. Dry stout vám odporúčame podávať pri teplote medzi 8-12 stupňov Celzia.

Pšeničné 11 disponuje 5% alkoholu, čo ho robí vhodným aj počas teplých letných dní. Pri jeho výrobe sa spoliehame na skvelé vlastnosti chmeľu Mandarina Bavaria. Pšeničné 11 od Maravaru tak dostáva citrusový či ťažší ovocný profil. Tento ovocný charakter pomáha vyniknúť tónom egrešov, jahôd či ríbezlí. Objaviť sa môžu aj korenisté príchute. Poteší aj pohľad na tento zlatistý mok, napríklad kvôli lákavej svetlejšej až slamovej farbe. Vyznačuje sa vysokou nasýtenosťou a bohatou penou. Privoňajte si k nemu a určite pocítite kvasnice a miernu kyslosť. Obávať sa nemusíte ani prehnanej horkosti či chmeľovej aróme. Tak neprebijú typické atribúty ktoré by malo pšeničné 11 pivárovi poskytnúť.

Svetlá 11 je ležiak plzeňského typu je tiež súčasťou Maravar – ochutnávkový set piva. Množstvo alkoholu je “tak akurát”, v lete osvieži, v zime zahreje. Vyznačujú sa komplexnou sladovou chuťou s mäkkou ale výraznou horkosťou. Ide aj o pastvu pre oči vďaka svojmu “sexi výzoru” dosiahnutého najmä hustou krémovou penou. Zabudnite na dochucovanie či farbenie, ide o starú dobrú klasiku. Pocítite mierne perlenie a lahodnú horkosť na konci. Mimoriadne dôležitý v celom procese je chmeľ. Ide o Saaz Žatecký poloranný Červenák zo susedného Česka. Disponuje vlastnosťami jemných aromatických odrôd a práve on určuje aj u konkurencii akýsi štandard kvality. Pivo je vďaka nemu kvalitné, lahodné, osviežujúce a jemne horké. Zlatistému moku dodáva ušľachtilú a jemnú vôňu.

Polotmavý ležiak dvanástka získava svoju vôňu, chuť a farbu jasne danou receptúrou a originálnym výrobným postupom priamo v Maravare. Ide o jeden z najžiadanejších kúskov, ktoré vám navaríme, preto Maravar – ochutnávkový set piva ním disponovať proste musí. Mimoriadne dôležité je využitie správneho chmeľu. V našom prípade ide o českého zástupcu Saaz Žatecký poloranný Červenák. Nejde o žiadne “rezané pivo”. Polotmavé pivo je známe tým, že okrem svetlého sladu sa priamo pri varení pridáva vo vhodnom pomere aj karamelový, farebný alebo bavorský slad. Toto zmiešanie však musí prebehnúť už na začiatku. Takto získa svoju charakteristickú farbu.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 4 kg
Rozmery 19 × 13 × 30 cm
Darčekové balenie

Žiadne, Kartónik

Možno by sa Vám páčilo…