Svetlá 11° – súdok 5l s vstavaným čapovaním

24.9049.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

Svetlý ležiak plzeňského typu, EPM 11%, IBU 30, Alk. 4,5%, Balenie 5l súdok so vstavaným čapovacím zariadením

Kategórií: Katalógové číslo: 8588009488064 Značky:

Popis

Svetlý ležiak 11, naše najpredávanejšie pivo!

Pivo typu Svetlý ležiak plzeňského typu

EPM je 11%

IBU je 30

Alk. je 4,5%

Balenie – 5l súdok so vstavaným čapovacím zariadením

 

Plánujete spoločenskú akciu alebo sa len jednoducho chcete zásobiť našim napredávanejším a najviac chváleným pivom? Svetlý ležiak 11 v exkluzívnom párty súdku v objeme 5l je na to ako stvorený. Veď kto by si nechcel svoj obľúbený zlatistý mok kedykoľvek načapovať v pohodlí svojho domova či na záhrade…

Svetlý ležiak 11 plzenského typu, uvarený v pivnom wellnesse Maravar v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci našim pivným klenotom. Tento štýl piva je v našich končinách mimoriadne populárny aj konzumovaný. A to platí aj historicky, veď sa môže popýšiť viac ako 700-ročnou históriou.

Svetlý ležiak plzenského typu je momentálne najtypickejším pivom v našich končinách. Hovoríme o ňom ako o ukážkovo spodne kvasenom pive, ktoré sa varí podľa už spomenutej pôvodnej plzenskej receptúry. Keď tak vo svete budete počuť „Pilsner“, „Pils“ či „Plzeň“, ide o spodne kvasené pivo s jasnou zlatistou farbou.

Aj naša jedenástka sa vyznačuje yznačuje komplexnou sladovou chuťou s mäkkou ale výraznou horkosťou. Samotná chuť je ovplyvnená aj žateckým chmeľom, ktorý mu dodáva aj určitú pikantnosť. Pivári ho spoznávajú aj podľa „sexi výzoru“ dosiahnutého hustou krémovou penou, ktorá na pohári zanecháva typické krúžky.

Aby bol náš svetlý ležiak 11 lahôdkou pre vaše chuťové poháriky, na jeho varenie využívame dostatočne mäkkú vodu. Dôležitý je samozrejme aj slad, na výrobu ktorého sa využíva len ten najkvalitnejší jačmeň. Následne prichádza proces, ktorý je charakteristický len pre svetlý ležiak plzenského typu. Jedná sa o trojité rmutovanie. Dá sa povedať, že len plzenský ležiak rmutuje na trikrát. Aj vďaka ohrevu priamym plameňom získava originálnu zlatú farbu.

Ak vás tieto vety o našej jedenástke zaujali, predstavte si, že si ho budeme môcť vlastnoručne načapovať, prípadne ním kedykoľvek pohostiť návštevu. Tak na zdravie!

Ďalšie informácie

Hmotnosť 6 kg
Rozmery 17 × 17 × 25 cm
Počet:

1 súdok Svetlé, 2 súdky Svetlé, 1 súdok Svetlé a 1 súdok IPA

Možno by sa Vám páčilo…