American IPA 14° – súdok 5l s vstavaným čapovaním

29.9049.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

American IPA, EPM 14%, IBU 50, Alk. 6%, Balenie – 5l súdok so vstavaným čapovacím zariadením

Kategórií: Katalógové číslo: 8588009488088 Značky:

Popis

American IPA 14 je pivo typu India Pale Ale

EPM je 14%

IBU je 50

Alk. je 6%

Balenie – 5l súdok so vstavaným čapovacím zariadením

 

Načapovať si vlastné pivo, to už viac nemusí byť len sen či odobrenie od vášho kamaráta krčmára. Vďaka našim párty súdkom si môžete takúto radosť spraviť kdekoľvek a kedykoľvek. Navyše pôjde o naozaj exkluzívnu pochúťku uvarenú z láskou priamo v pivnom wellnesse Maravar v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci. Ide o American IPA 14.

IPA (India pale ale) nie je úplne typickým a všedným pivom. Podobá sa vrchne kvaseným typom Pale Ale, no jej varenie je postavené na troch špecifikách. Ide o dry hopping metódu, ktorou sa pivo dochmeľuje, výraznejšiu horkosť a vyššie množstvo alkoholu. V tomto prípade sa ale nemusíte báť, 6% ABV nie je žiaden extrém. Vyznačuje sa špecifickým charakterom, nájdeme tu množstvo arómy či trávnaté a ovocné vône. Po ochutnaní vám v ústach doslova exploduje horká, no príjemná chuť.

V našom prípade ide o American IPA 14, čo je najčastejším štýlom, ktoré využívajú remeselné pivovary vo svete. Pripravte sa na príjemne aromatický nápoj so silnými vôňami. Čo sa týka vôní, objavujeme kvetinové, citrusové či ovocné. Arómu ovplyvňuje aj vrchné kvasenie. V tomto prípade vystupuje na povrch skôr chmeľovosť piva nad sladovosťou. Farby prevládajú svetlé zlatisté, no prechádzajú až do jantárových. Aj tu dominuje horkosť a chmeľová chuťová aróma. Ide o ideálnu kombináciu osvieženia a horkosti. Týchto všetkých zásad sa držíme pri varení American IPA 14 aj u nás v Maravare v Penzióne Mara. Tak na zdravie!

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 6 kg
Rozmery 17 × 17 × 25 cm
Počet:

1 súdok IPA, 2 súdky IPA, 1 súdok Svetlé a 1 súdok IPA

Možno by sa Vám páčilo…