Svetlá 11° – svetlý ležiak 0,5l – sklo

3.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

Svetlý ležiak, EPM 11%, IBU 30, Alk. 4,5%, Balenie 0,5l sklo

Kategórií: Katalógové číslo: 8-1-1-2

Popis

Svetlá 11 je pivo typu Svetlý ležiak plzeňského typu

EPM je 11%

IBU je 30

Alk. je 4,5%

Balenie je 0,5l sklenená fľaša

 

Svetlá 11 je vyrobená priamo u nás v pivných kúpeľoch Maravar v Penzióne Mara. Jedenástka patrí medzi najobľúbenejšie pivá v našich končinách. Množstvo alkoholu je “tak akurát”, v lete osvieži, v zime zahreje. Ležiaky plzenského typu patria medzi kráľov medzi pivami. Vyznačujú sa komplexnou sladovou chuťou s mäkkou ale výraznou horkosťou. Ide aj o pastvu pre oči vďaka svojmu “sexi výzoru” dosiahnutého najmä hustou krémovou penou. Zabudnite na dochucovanie či farbenie, ide o starú dobrú klasiku.

Na dokonalé uvarenie potrebuje Svetlá 11 dostatočne mäkkú vodu a slad z najkvalitnejšieho jačmeňa. Mimoriadne dôležitý v celom procese je chmeľ. Ide o Saaz Žatecký poloranný Červenák zo susedného Česka. Disponuje vlastnosťami jemných aromatických odrôd a práve on určuje aj u konkurencii akýsi štandard kvality. Pivo je vďaka nemu kvalitné, lahodné, osviežujúce a jemne horké. Zlatistému moku dodáva ušľachtilú a jemnú vôňu. O jeho kvalite hovorí aj fakt, že našim susedom dal titul jedinej krajiny, ktorej sa vďaka nemu podarilo konkrétnemu chmeľu zaregistrovať ochrannú známku Európskej únie.

Po ochutnaní nehľadajte žiadne ovocné či exotické chute. Pocítite mierne perlenie a lahodnú horkosť na konci. Ešte stále váhate? Nie je nad čím, veď svetlé ležiaky plzenského typu tešia pivárov už viac ako 700 rokov…