Stout 12° – Dry stout 0,5l – sklo

3.50 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

Tmavé pivo typu Dry stout, EPM 12%, IBU 30, Alk. 5%, Balenie 0,5l sklo

Kategórií: Katalógové číslo: 8-1-1-2-1-1-1

Popis

Stour 12 je tmavé pivo typu Dry stout

EPM je 12%

IBU je 30

Alk. je 5%

Balenie je 0,5l sklenená fľaša

 

Stout 12 je pravý silák typu Dry stout, ktorý sme pre vás uvarili v pivnom wellnesse Maravar sídliacom v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci. Pražený, čierny, kávový či čokoládový krásavec nevídanej sily si získava svojich fanúšikov aj na Slovensku.

Ide o vrchne kvasené pivo z praženého jačmenného sladu, ktorý sa v minulosti varil s poriadne vysokým obsahom alkoholu. Pri našom Stout 12 sa však nemusíte báť, my sme pre vás pripravili ozajstnú lahôdku s optimálnymi 5% ABV. Je známy svojou tmavou farbou, ktorú skvele dopĺňa hustá krémová pena. Ak sa vám tieto znaky zdajú povedomé, máte pravdu. Pravdepodobne ste už ochutnali svetovo preslávený Guinness, no prečo nevyskúšať niečo originálne a presne nastavené pre rozmaznané chuťové poháriky Slovákov?

Ak nie ste fanúšikom silných Porterov a očakávate o čosi osviežujúcejší a ľahší pivný zážitok, ste na správnom mieste. V našom prípade ide konkrétne o Dry Stout 12, pri ktorom sa môžete stretnúť aj s pomenovaním irish stout. Už z názvu je vám jasné, kde má svoju domovinu. Očakávajte o čosi suchšiu chuť, no objavia sa aj chute po pražení či kávové tóny. Dry stout vám odporúčame podávať pri teplote medzi 8-12 stupňov Celzia.

Aj v tomto prípade je kľúčovým aspektom pre jeho správne uvarenie výber chmeľu. My sme vsadili na Mandarina Bavaria, ktorý je považovaný vo svete piva za ozajstnú stálicu s takmer storočnou históriou. Disponuje citrusovým a ovocným ťažkým profilom. Je však dôležite, že sladký ovocný charakter prináša aj tóny ríbezlí, egrešov alebo jahôd. Často pocítite aj korenisté príchute. V Maravare vám z neho vyrábame aj obľúbené pšeničné pivo.

Zmienky o pive Stout nachádzame dokonca už v 14. storočí. Postupne sa z neho vyprofilovalo viacero druhov, napríklad tento náš suchý alebo baltský, imperial, oatmeal alebo mliečny. Ak mate radi tmavé pivá, určite neváhajte.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 05 kg