Polotmavá 12° – súdok 5l s vstavaným čapovaním

19.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

Polotmavý ležiak, EPM 12%, IBU 30, Alk. 5%, Balenie 5 L – súdok so vstavaným čapovacím zariadením

Kategórií: Katalógové číslo: 8588009488071 Značky:

Popis

Pivo typu polotmavý ležiak

EPM je 12%

IBU je 30

Alk. je 5%

Balenie je 5 L – súdok so vstavaným čapovacím zariadením

 

Mať doma vlastný súdok so zlatistým mokom je pre každého pivára veľký sen. Klasické sudy však nie je jednoduché obsluhovať, preto sme pre vás pripravili štýlový 5l súdok s ozajstným pivným klenotom – Polotmavý ležiak 12. Ten je uvarený s láskou priamo v našich pivných kúpeľoch Maravar sídliacich v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci.

Polotmavé pivo už nie je v našich končinách žiadnou novinkou. Nemýľte si ho ale s “rezaným pivom”, ktoré sa pripravuje zmiešaním svetlého a tmavého piva či dokonca ich načapovaním tesne pred konzumáciou. Tento štýl je známy tým, že krem svetlého sladu sa priamo pri varení pridáva vo vhodnom pomere aj karamelový, farebný alebo bavorský slad. Aj my to realizujeme tak, ako je to správne, teda toto zmiešanie nastane už na začiatku celého procesu. Len takto získa svoju typickú a očakávanú farbu.

Len jasne danou receptúrou a originálnym výrobným postupom si budete môcť vychutnať tú pravú chuť a vôňu. Na to sme sa však museli presvedčiť, ktorý z dlhého radu chmeľov bude ten správny.  našom prípade ide o českého zástupcu Saaz Žatecký poloranný Červenák, ktorý využívame často a veľmi radi. Odborníci sa zhodujú, že disponuje vlastnosťami jemných aromatických odrôd. Dokonca ho môžeme označiť za akýsi štandard kvality. Aj polotmavá 12 od Maravaru je tak vďaka nemu kvalitná, lahodná, jemne horká a osviežujúca. Po privoňaní očakávajte ušľachtilú a jemnú vôňu, akými bonusom je ideálna antioxidačná aktivita.

Vyskúšajte túto skvelú alternatívu ku klasickému ležiaku plzenského typu. Síce disponuje o čosi viac alkoholom, konkrétne 5% AVB, no je vhodný pre všetkých, ktorí radi experimentujú s pivovými chuťami. Stále však ide o overený a v našich končinách mimoriadne obľúbený štýl. Tak nazdravie!

Pozrite sa ako varíme pivo v Maravare:

Vyrobiť kvalitné domáce pivo má mnoho nástrah

Viac o pivnom štýle Svetlý ležiak sa dozviete v článku na našom blogu:

Predstavujeme pivné štýly: Svetlý ležiak plzenského typu

Ďalšie informácie

Hmotnosť 5 kg
Rozmery 17 × 17 × 25 cm

Možno by sa Vám páčilo…