Polotmavá 12° – polotmavý ležiak 0,5l – sklo

3.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

Polotmavý ležiak, EPM 12%, IBU 30, Alk. 5%, Balenie 0,5l sklo

Kategórií: Katalógové číslo: 8-1-1-2-1

Popis

Doprava zdarma celá SR!

Polotmavá 12 je pivo typu polotmavý ležiak

EPM je 12%

IBU je 30

Alk. je 5%

Balenie je 0,5l sklenená fľaša

 

Polotmavá 12 je ďalším našim kúskom vyrobeným priamo projektom Maravar v pivných kúpeľoch sídliacich v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci. Polotmavé pivo je známe tým, že okrem svetlého sladu sa priamo pri varení pridáva vo vhodnom pomere aj karamelový, farebný alebo bavorský slad. Toto zmiešanie však musí prebehnúť už na začiatku. Takto získa svoju charakteristickú farbu. Ľudia si ho mýlia s rezaným pivom, ktoré ale vzniká zmiešaním hotového svetlého a tmavého piva v pivovare alebo dokonca až pri čapovaní.

Naša polotmavá 12 získava svoju vôňu, chuť a farbu jasne danou receptúrou a originálnym výrobným postupom priamo v Maravare. Mimoriadne dôležité je využitie správneho chmeľu. V našom prípade ide o českého zástupcu Saaz Žatecký poloranný Červenák, ktorý využívame často a veľmi radi. Odborníci sa zhodujú, že disponuje vlastnosťami jemných aromatických odrôd. Dokonca ho môžeme označiť za akýsi štandard kvality. Aj polotmavá 12 od Maravaru je tak vďaka nemu kvalitná, lahodná, jemne horká a osviežujúca. Po privoňaní očakávajte ušľachtilú a jemnú vôňu, akými bonusom je ideálna antioxidačná aktivita.

Polotmavé pivo môže byť skvelou alternatívou ku klasickému ležiaku plzenského typu. Disponuje o čosi vyšším množstvom alkoholu (5% ABV) a je vhodný pre všetkých, ktorí radi experimentujú s pivovými chuťami. Stále však ide o overený a v našich končinách mimoriadne obľúbený štýl. Tak nazdravie!

Ďalšie informácie

Hmotnosť 05 kg