Stout 12° tmavé – súdok 5l s vstavaným čapovaním

19.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko! Dry stout, EPM 12%, IBU 30, Alk. 5%, Balenie 5 L – párty súdok

Kategórií: Katalógové číslo: 8588009488095

Popis

Originálny párty súdok Stout. Pivo Dry stout EPM je 12% IBU je 30 Alk. je 5% Balenie je 5 L – súdok s vstavaným čapovacím zariadením

 

 

Párty súdok Stout je skvelým darčekom pre každého pivára. Nemusíte ho však len venovať, splňte si svoj sen a načapujte si toto skvelé tmavé pivo kedykoľvek naň dostanete chuť. 5-litrový súdok disponuje vstavaným čapovacím zariadením, ktoré dokáže obslúžiť každý. Objem suda je prispôsobený aj občasným pivárom, nemusíte kvôli nemu organizovať veľkú akciu.

Ako ste už mohli pochopiť z názvu. Párty súdok Stout je naplnený práve týmto čiernym, kávovým, praženým či dokonca čokoládovým krásavcom nevídanej sily. Dry stout sme pre vás uvarili priamo v pivnom wellnesse Maravar sídliacom v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci.

Dostane sa vám tak vrchne kvasené pivo z praženého jačmenného sladu, ktorý v minulosti disponoval poriadne vysokým obsahom alkoholu. My sme v tomto smere zhovievavejší, 5% ABV mu zanecháva lahodnú chuť bez zbytočných problémov. Je známy svojou tmavou farbou, ktorú skvele dopĺňa hustá krémová pena. Ak sa vám tieto znaky zdajú povedomé, máte pravdu. Pravdepodobne ste už ochutnali svetovo preslávený Guinness, no prečo nevyskúšať niečo originálne a presne nastavené pre rozmaznané chuťové poháriky Slovákov? Párty súdok Stout tak môže byť menej tradičnou alternatívou ku klasickým ležiakom či tmavým pivám.

Nesedia vám silnejšie tmavé Portery? Dry Stout vám prinesie  o čosi osviežujúcejší a ľahší pivný zážitok, ste na správnom mieste. V našom prípade ide konkrétne o Dry Stout 12, pri ktorom sa môžete stretnúť aj s pomenovaním irish stout. Už z názvu je vám jasné, kde má svoju domovinu. Očakávajte o čosi suchšiu chuť, no objavia sa aj chute po pražení či kávové tóny.

Párty súdok Stout sme pripravili tak lahodný aj vďaka správnemu výberu chmeľu. Tentokrát sme vsadili na Mandarina Bavaria, ktorý je považovaný vo svete piva za ozajstnú stálicu s takmer storočnou históriou. Disponuje ovocným ťažkým či citrusovým profilom. Je však dôležite, že sladký ovocný charakter prináša aj tóny ríbezlí, egrešov alebo jahôd. Často pocítite aj korenisté príchute. V Maravare vám z neho vyrábame aj obľúbené pšeničné pivo.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 5 kg
Rozmery 17 × 17 × 25 cm

Možno by sa Vám páčilo…