IPA 14° – American IPA 0,5l – sklo

3.90 Cena vrátane DPH

Doručenie zdarma celé Slovensko!

American IPA, EPM 14%, IBU 40, Alk. 6%, Balenie 0,5l sklo

Kategórií: Katalógové číslo: 8-1-1-2-1-1

Popis

IPA 14 je pivo typu American IPA

EPM je 14%

IBU je 50

Alk. je 6%

Balenie je 0,5l sklenená fľaša

 

Ste pripravení na niečo netradičné a o čosi silnejšie? IPA 14 od Maravaru, ktorú sme pre vás uvarili priamo v priestoroch našich pivných kúpeľoch sídliacich v Penzióne Mara v Liptovskom Trnovci, pozitívne prekvapí vaše chuťové bunky.

IPA 14 patrí pod pivný štýl India pale ale. Ten sa vyznačuje výraznejšou horkosťou a vyšším množstvom alkoholu (6% ABV). Pripravte na sa množstvo arómy a zaujímavých vôní. Po ochutnaní vám v ústach horká chuť doslova exploduje. Už na konci minulého storočia dosiahla IPA mimoriadny rozmach. Za jej progresom môžeme hľadať najmä zvýšenú popularitu a vznik mnohých remeselných či domácich pivovarov.

A aký pôvod má IPA 14? V tomto prípade musíme zájsť až do kolonizačných časov. Pivo totiž obsahuje množstvo konzervantov, čo ho umožilo prevážať na lodiach do ďalekej Indie či iných kolónií.

Prečo ale ide o tak zaujímavé horké pivo? Pri výrobe pridávame extra chmeľ po fermentácii, teda ide o tzv. metódu dry hopping. Kombinácia horkej chuti a trávnatej či ovocnej sviežej vône môže spôsobiť, že si už iné pivo viac neotvoríte.

Pri výrobe tohto chutného piva využívame až šesť rôznych chmeľov. Ide o Ekqanot/eqinox, casscade, amarillo, citra, chinok a centenial.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 05 kg